Сторінка старшої медичної сестри

/Files/images/unnamed.gif

/Files/images/medpapka/1111.jpg

Знайомтеся — «король» респіраторних вірусів COVID-19

30 січня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію у сфері охорони здоров’я через атаку нового штаму коронавірусу.

Поняття «коронавірус» не конкретизує новий вид, а об’єднує групу хоч і споріднених, але різних вірусів. Вони мають високу частоту мутацій і швидко змінюються. Ними можуть інфікуватися як тварини, так і люди.

Штам коронавірусу, що спричинив спалах епідемії,— новий. Раніше його не виявляли в людей. Перші інфікувалися в грудні 2019 року.

Після виступу 11 лютого 2020 року Генерального директора ВООЗ на пресбрифінгу щодо коронавірусів новий штам отримав назву COVID-19.

Як передається

Зазвичай коронавірус передається від інфікованої чи хворої людини здоровій і потрапляє їй на слизові оболонки носа, рота, очей. Відбувається це трьома шляхами.

Контактний шлях передачі коронавірусу переважає над краплинним і повітряним. Людина інфікується через предмети, що контаміновані виділеннями з дихальних шляхів хворого,— хустинки, рукавиці; руки; дотики до тварин, м’яса, риби; дверних ручок, поручнів тощо.

Також коронавірус передається під час тісного контакту з його носієм через слиз, слину під час чхання, кашлю чи розмови, коли утворюються краплі діаметром понад 5 мкм. Тісним контактом вважають відстань до 1 м. Це означає, що миття рук, «кашлевий етикет», обробка поверхонь дезінфекційними засобами, захист очей, маска на обличчі знижують ризик інфікуватися.

Які має симптоми

Інфікована людина може мати помірні чи виражені перші симптоми захворювання:

· підвищену температуру тіла;

· біль у горлі;

· млявість;

· головний біль;

· задуху;

· раптовий кашель;

· нежить.

Симптоми розвиваються стрімко й варіюються. Затяжкого перебігу вони можуть прогресувати до поліорганної недостатності чи зупинки серця.

Головний підступ коронавірусу втому, що симптоми складно відрізнити від проявів грипу чи ГРВІ. А специфічних коронавірус немає.

Як діагностувати та лікувати

Через схожість із грипом і ГРВІ діагностувати коронавірус лише за симптомами складно. Тому ВООЗ принагідно рекомендує звертатися в заклади охорони здоров’я за перших проявів ГРВІ, грипу чи пневмонії.

На період карантину в дошкільному закладі забороняється:

• використання багаторазових (тканинних) рушників;

• використання м'яких (м'яконабивних) іграшок;

• використання килимів з довгим ворсом;

• перебування у вуличному взутті (без змінного) всередині приміщень;

• проведення масових заходів (вистав, свят, концертів) за участі дітей з більш, ніж однієї групи та за присутності глядачів (відвідувачів);

• проведення батьківських зборів (окрім тих, що проводяться дистанційно).

Кiлькiсть переглядiв: 282

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.